Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów: pani Katarzyny Grzesik - Biały i pani Ewy Świst. :)
admin AJ
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów: pani Katarzyny Grzesik - Biały i pani Ewy Świst. :)
admin AJ
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży - Lekcje z Temidą.
Warsztaty dla uczniow klas VI - VIII odbyły się online w dn. 27-30 kwietnia 2020r., a ich szkolnym koordynatorem była pani Anna Janusz.
admin AJ
Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza młodych, kreatywnych ludzi z całej Polski do udziału w konkursie, w którym pokażą te mniej i bardziej znane - a może jeszcze nieodkryte – polskie innowacyjne rozwiązania, odkrycia naukowe, najciekawsze fakty z naszej historii, malarstwa lub muzyki, najpiękniejsze miejsca i wszystko inne, z czego są dumni. Najlepsze prace konkursowe będą promować Polskę podczas ogólnoświatowej konferencji Forum Zarządzania Internetem (IGF), której będziemy gospodarzem.
PULA NAGRÓD
50 000 PLN!
Możesz zgłosić pracę w trzech kategoriach.
Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy prace. Mogą być z tej samej lub ze wszystkich trzech kategorii (np. trzy plakaty lub jeden plakat, film i zdjęcie).
Konkurs to inicjatywa zorganizowana dla młodych ludzi. Wyodrębniliśmy dwie grupy wiekowe.
Pamiętajcie! Jeżeli nie ukończyliście 13 lat - Waszą pracę może zgłosić jedynie Wasz przedstawiciel ustawowy, czyli np. rodzic.
Jeżeli macie od 13 do 17 lat - sami możecie zgłosić swoją pracę. Musicie jednak pamiętać o dołączeniu oświadczenia podpisanego przez Waszego przedstawiciela ustawowego, czyli np. rodzica.
Na prace czekamy od 1 czerwca do 30 września 2020 roku.
więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/lubiepolske
admin AJ
3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. Celem święta jest promowanie roweru, jako niedrogiego, niezawodnego i ekologicznego środka transportu.
Światowy Dzień Roweru ustanowiony został przez ONZ 12 kwietnia 2018 roku – jako datę wybrano 3 czerwca.
Osobą, dzięki której udało się wprowadzić tę datę do kalendarza świąt nietypowych jest Leszek Sibilski. To pochodzący z Jarocina były kolarz polskiej kadry olimpijskiej oraz profesor socjologii w Montgomery College w Rockville. Nasz rodak prowadził kampanię promującą Rezolucję ONZ w celu uchwalenia Światowego Dnia Rowerowego - w ten sposób zdobył poparcie ponad 50 krajów.
admin AJ
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - J. Korczak 😊
Wszystkim dzieciom! Tym małym i dużym! 👶🏻👧🧒👦Z całego serca życzymy, abyście spełniali swoje marzenia, uśmiechali się każdego dnia i nigdy nie zatracili pogody ducha! Niech Wasze dzieciństwo będzie beztroskie i kolorowe! A sobie i Wam życzymy szybkiego powrotu do naszych spotkań, bo bardzo za Wami tęsknimy! ❤️Życzy Psi uśmiech 🐶🧡💛💚💙🤎🤍💜
admin AJ
admin AJ
„Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął ,aby tak Tobie czyniono. Nie myśl o tym, co Tobie jest ktoś winien, ale co Ty jesteś winien innym” Kard. Stefan Kardynał Wyszyński
28 maja każdego roku, w rocznicę jego śmierci, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku nie mogliśmy razem świętować ale pamiętaliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu w życiu szkoły.
Patron naszej szkoły to człowiek o niezwykłej osobowości, kapłan, któremu przyszło piastować funkcję Prymasa Polski w wyjątkowo trudnych dla naszej Ojczyzny czasach.
Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia to wielki patriota i Ojciec Narodu, więzień czasów stalinowskich. Przez 33 lata duchowy przywódca Polaków, niezwykły mąż stanu i głowa Kościoła - wzór odwagi, męstwa i mądrości. Człowiek, który z Bożą mocą ocalił duszę Narodu i suwerenność Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie.
Wpatrujemy się często w tę pełną świętości i mądrości postać, z niej czerpiemy siły i wzór dla naszego życia.
Pamiętajmy także o programie Społecznej Krucjaty Miłości, który Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński ogłosił w 1967 roku w liście pasterskim na Wielki Post.
Jest to program odnowy życia codziennego, to zaproszenie do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia. Prymas mówił, że „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć tym programem.
ABC Społecznej Krucjaty Miłości
admin AJ
Szanowni Rodzice,
udostępniamy nagranie webinaru „Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?” zorganizowanego przez Mapę Karier. Zachęcamy do obejrzenia😊
Nagranie webinaru "Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?"
admin AJ
Mamo, chciałbym ci przynieść latający dywan.
I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka,
Żebyś żyła beztrosko - wesoła, szczęśliwa,
Lecz takie dziwy znaleźć można tylko w bajach.
Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenia,
Za twą miłość matczyną nigdy nie zachwianą
Mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem
I szepnąć ci do ucha: Dziękuję ci, mamo.
W. Grodzieńska „Do matki”
admin AJ
Po przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa wznawia działalnośc Orlik. Poniżej zestawienie dyżurów animatorów:
Kamil Gliniany: 21 - 22 maja w godz. 13:30 - 21:00 ( godziny wejść: 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30) oraz 23 i 30 maja w godz. 12:30- 20:00 (godizny wejść: 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30)
Janusz Krasicki: 25 - 29 maja w godz. 15:00 - 21:00 (godziny wejść: 15:00, 16:30, 18:00, 19:30)
Wszystkich chętnych do skorzystania z boisk Orlika obowiązuje regulamin zamieszczony poniżej
Telefony do animatorów: Janusz Krasicki 791 425 909, Kamil Gliniany 603 276 908
Regulamin
porządkowy korzystania z kompleksu boisk piłkarskich „Orlik”, boisk wielofunkcyjnych
w Gminie Jarosław
obowiązujący od dnia 21maja 2020 r. do odwołania
1. Wejście na obiekt jest równoznaczne z przyjęciem i przestrzeganiem niniejszego regulaminu przez użytkowników na okres pandemii koronawirusa SARS- CoV-2.
2. Osoby korzystające z obiektów Orlika zobowiązane są do przestrzegania wszystkich zasad obowiązujących w związku z pandemią, wprowadzonych przez MZ i GIS na terenie Rzeczypospolitej.
3. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na jednym boisku może przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów
4. Osoby korzystające z obiektu zobligowane są do przestrzegania grafiku (załącznik 1).
5.. Nie ma możliwości korzystania z szatni i pryszniców. Toalety są dostępne
z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.
6. Dezynfekcja rąk przed wejściem i wyjściem z obiektu jest obowiązkowa.
7. Początek zajęć treningowych następuje co 90 minut od chwili otwarcia Orlika w danym dniu.
8. Zajęcia treningowe trwają maksymalnie 75 min.
9. Pomiędzy zajęciami wprowadza się obowiązkową przerwę 15 minutową
w trakcie której na obiekcie Orlika może przebywać tylko jego obsługa.
10. Osoby korzystające z obiektów proszone są o przynoszenie własnego sprzętu sportowego.
11. Wszyscy korzystający z kompleksu zobligowani są do podporządkowania się osobie nadzorującej, która w danym dniu sprawuje opiekę nad boiskami.
12. Szczegółowe wyjaśnienia z ramienia Gminy Jarosław udzielane są telefonicznie, w godzinach pracy Urzędu Gminy Jarosław – 16 624 86 33.
Z pozdrowieniami od p. Aldony Sondej :)
1. Od karteczki do książeczki, czyli jak powstaje książka - filmik poniżej
2. Wykonajcie zakładkę do książki według poniższej instrukcji – część pierwsza ( wzór możesz sobie wybrać lub sam wymyśleć)
http://lubietworzyc.blogspot.com/2014/06/panda-zakadka-do-ksiazki.html
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
admin AJ
Ósmoklasistów zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i placówek powiatu jarosławskiego :)
Poniżej link do pobrania informatora edukacyjnego 2020/2021.
admin AJ
Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy na symboliczną wędrówkę po ziemi jarosławskiej, śladami kard. Karola Wojtyły. Późniejszy papież, kilkukrotnie u nas gościł, m.in. w Jarosławiu i w Jodłówce.
Zdjęcia pochodzą z archiwum Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wirtualny spacer. Nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, zabiera zwiedzających w podróż po życiu człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata. Sercem Muzeum jest mieszkanie, w którym rodzina Wojtyłów zamieszkiwała w latach 1919-1938.
Żeby móc wirtualnie odwiedzić dom św. Jana Pawła II wystarczy kliknąć TUTAJ
Przechodząc przez 16 stref Muzeum poznajemy Wadowice z lat międzywojennych, losy wadowickich Żydów, Kalwarię Zebrzydowską i wielką miłość Jana Pawła II do gór. Razem z Karolem przeżywamy śmierć matki i odejście brata, a także wyjazd na studia do Krakowa, wojnę, ciężką fizyczną pracę i odpowiedź na jego powołanie do kapłaństwa. Poznajemy Karola Wojtyłę – księdza, następnie biskupa i kardynała, aby finalnie uczestniczyć w wydarzeniach z 16 X 1978 roku. Przechodząc przez strefę wydarzeń z 13 maja 1981 roku widzimy jeden z najważniejszych eksponatów – oryginalny pistolet Browning HP kaliber 9mm, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra.Przez pamiątki i wspomnienia pielgrzymek do Ojczyzny wkraczamy w przesłanie jego nauczania, którego symbolem stały się słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” aby następnie przejść po ziemiach z najdalszych zakątków świata, ustawionych na wadowickiej ziemi, z której wyrósł przyszły papież. Zwiedzanie kończymy swoistym testamentem Jana Pawła II, mającym nam przypominać, że choć fizycznie papież odszedł, jego nauczanie wciąż jest żywe.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
źródło sketchnotki : https://www.facebook.com/rysologia/?comment_id=Y29tbWVudDo2OTA2OTUzOTgzNzU5NDJfNjkxMDYwNDA1MDA2MTA4
Szanowni Rodzice!
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze „Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?" - organizatorem jest Mapa Karier.
„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”
(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)
18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, który w 1978 roku został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Z okazji 100-lecia jego urodzin w Polsce i za granicą odbywają się różnego rodzaju uroczystości.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach jako drugi syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Od dzieciństwa był osobą religijną, a w pierwszej klasie ośmioletniego gimnazjum przystąpił do kółka ministranckiego. W 1938 roku rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak II wojna światowa przerwała jego naukę. W 1942 roku podjął decyzję o studiowaniu teologii i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie.
Karol Wojtyła został wyświęcony na księdza 13 października 1946 roku. Wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum i dwa lata później otrzymał tytuł doktora. W późniejszym okresie pełnił posługę w parafiach w Niegowici i Krakowie. W 1958 został biskupem tytularnym Ombrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa, a w 1964 - arcybiskupem metropolitą krakowskim. Trzy lata później został kardynałem. 16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła konklawe w wyniku ósmego głosowania kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Według szacunków jego kandydaturę poparło 103 kardynałów na 111 głosujących.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wieku 85 lat. W ceremonii pogrzebowej głowy Kościoła uczestniczyły delegacje z ponad 150 państw, a w Polsce ogłoszona została sześciodniowa żałoba narodowa. Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie, z pominięciem tradycyjnego pięcioletniego okresu oczekiwania. Został beatyfikowany 1 maja 2011 roku. Kanonizowano go trzy lata później.
Maj w ogrodzie! Maj w ogrodzie to czas wielkiego rozkwitu. Jak ciekawie spędzić ten czas z rodzicami… może wspólnie coś zasadzić!
Miłej lektury Maj_w_ogrodzie.pdf
Z pozdrowieniami od p. Aldony Sondej :)
Powered by aSc EduPage