26 lutego 2020 w klasie pierwszej na języku angielskim z panią Katarzyna Wesolowską uczniowie powtarzali słówka z działu „Food”- jedzenie. Powtórkę uatrakcyjniła gra kółko-krzyżyk.
Gratulujemy pomysłu :)
26 lutego 2020 w klasie pierwszej na języku angielskim z panią Katarzyna Wesolowską uczniowie powtarzali słówka z działu „Food”- jedzenie. Powtórkę uatrakcyjniła gra kółko-krzyżyk.
Gratulujemy pomysłu :)
Na dzisiejszych zajęciach w świetlicy poznawaliśmy nowe rasy psów, ich predyspozycje, a także każdy uczeń miał możliwość poznania odpowiedniej rasy psa dla siebie i swojej rodziny poprzez przykladowy test wyboru czworonoga - informuje właścicielka psa Astera p.Katarzyna Grzesik-Biały
W dniu 24.02.2020 dzieci z klas 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Przeworsku, gdzie mogły wsłuchać się w piękne głosy instrumentów, obserwować występy dzieci i poznać różne instrumenty muzyczne, a nawet na nich zagrać.
Na koniec przedszkolaki otrzymały zaproszenia na wstępne przesłuchania do szkoły muzycznej.
Pełne zachwytu i wrażeń wróciły do swojej szkoły.
Marta Grenda, Janina Majcher
21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Dzień ten przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka.
W ramach akcji MDJP uczniowie klas piątych pod okiem nauczyciela p. Magdaleny Szuflity tworzyli swoje „ortograficzne domy”, powtarzając przy tym i utrwalając reguły ortograficzne Po raz kolejny pokazujemy, że ortografia nie musi być nudna, a praca z nią potrafi sprawić przyjemność
Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych wydarzeń sportowych z udziałem naszych szkolnych drużyn. Dziewczęta we wtorek (18.02.) i chłopcy w czwartek (20,02) reprezentowali naszą gminę na powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Na hali sportowej MOSiR w Jarosławiu obie ekipy wywalczyły IV miejsca. Natomiast w środę (19.02.) w Muninie odbyły się gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce w których to dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy sklasyfikowani zostali na piątym. Gratulacje dla zwycięzców (powodzenia w dalszych etapach rozgrywek) i duże podziękowania dla naszej młodzieży za zaangażowanie w życie sportowe szkoły.
Dzisiaj obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji nasza poczta walentynkowa przez cały tydzień zbierała kartki, które można było wrzucać do pudełeczka. Dziś POCZTA WALENTYNKOWA dostarczyła walentynki do ich właścicieli.
Mamy nadzieje, że sprawiły one wszystkim uczniom wiele radości i uśmiechu.
Na języku polskim nie musi być nudno :)❤Pani Magdalena Szuflita przygotowała walentynkową lekcję w klasach piątych w formie ortograficznej powtórki.
Uczniowie mieli za zadanie rozszyfrować słowa zgodnie z regułą ortograficzną. Dodatkowo doskonalili umiejętność korzystania ze słownika ortograficznego. Słodycz lizaków z pewnością ułatwiła im to zadanie ❤
Gratulujemy pomysłu ❤❤❤
Wprawdzie do wakacji jeszcze daleko, ale już trwają przygotowania do IV Rajdu Rodzinnego. W tym roku Stowarzyszenie KST zaprasza wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na wspólną wyprawę z rodzicami w Bieszczady i Beskid Sądecki.
Wyjazdy odbędą się w dniach 3-5 lipca br. Szczegóły znajdziecie w załączniku. Zapisy już trwają.
Zapraszamy!!!
Na zaproszenie Pani Dyrektor Bożeny Figieli oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami Panią Katarzyną Grzesik - Biały oraz Panią Ewą Świst przyjechało do naszej szkoły Radio Fara.
Uczniowie mieli okazje poznać prace radia ,,od kuchni”. Społeczność szkolna zobaczyła na czym polega praca radia i telewizji oraz montaż reportaży. Przewodnicząca Szkoły Aleksandra Czado oraz Patrycja Misiło miały okazje przeprowadzić również wywiad z gośćmi. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę ks. Roberta Ryby, za pomoc w organizacji spotkania, a także za wykład na temat mediów, omówienie pracy radia i telewizji. Dziękujemy również Pani Magdalenie Kapuścińskiej za przeprowadzenie warsztatów z dykcji, przedstawienia historii powstania Radia Fara i stworzenia miłej atmosfery.
13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji życzmy całemu zespołowi Radia Fara błogosławieństwa Bożego, satysfakcji z tworzenia wielkiego, trwałego i szlachetnego dzieła. Życzymy pomyślnych realizacji z nowych planów i zamierzeń, a także by kolejne lata zapisały równie piękne karty w historii radia, dostarczając swoim słuchaczom i widzom wspaniałych przeżyć i wzruszeń!
W dniu 11.02.2020 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie upłynęło w miłej i niezwykłej atmosferze.
Na wstępie Pani Dyrektor Bożena Figiela serdecznie powitała wszystkich gości i złożyła im życzenia. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Po występie goście oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Marta Grenada
Janina Majcher
Szkolny Klub Wolontariusza w okresie przedświątecznym zaangażował się w akcję Razem na Święta! Chętnie przyłączyła się też cała społeczność szkolna. W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom uznania.
Bardzo cieszymy się, że nasze działania potrafią sprawić radość i uśmiech - informuje opiekun SKW pani Magdalena Szuflita.
10 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję kolejny już raz spotkać się z podróżnikiem z grupy „Trzask”.
Tym razem wyruszyliśmy w podróż do jakże pięknego, a jednocześnie niebezpiecznego regionu Ameryki Południowej – AMAZONII. W niezwykły klimat tego rejonu świata przeniósł nas podróżnik Grzegorz Chachura.
Mogliśmy posłuchać m.in. opowieści o Manaus – największym mieście Amazonii, Fordlandii – osadzie przemysłowej założonej przez Henry’ego Forda, eksporcie kauczuku wynalezionego w amazońskich lasach, Amazonce – największej rzece świata, lesie deszczowym potocznie zwanym dżunglą i o sposobach przetrwania w nim, zwyczajach i życiu codziennym Indian oraz zabawach z indiańskimi dziećmi w dolinie Amazonki, o tubylcach, którzy umieją przewidywać zmiany pogody na podstawie odgłosów wydawanych przez tukany oraz uwielbiają grać w piłkę nożną, pająkach, kąsających mrówkach, których jad powoduje 24-godzinny ból, łowieniu piranii, leniwcach, jedzeniu larw, itp.
Duże wrażenie zrobiły eksponaty – drapieżne piranie z dorzecza Amazonki i maczeta – narzędzie, bez którego nie da się wędrować po lesie deszczowym.
Czekamy niecierpliwie na następną podróż!
admin AJ
Jak wiadomo 14 lutego obchodzone są walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski otwiera specjalną „pocztę walentynkową”.
Kartki można wrzucać od poniedziałku (tj. 10.02) do czwartku (tj. 13.02) do skrzynki na II piętrze przy pokoju nauczycielskim.
Należy pamiętać o wskazaniu: imienia, nazwiska i klasy odbiorcy walentynki.
Rozdanie walentynek nastąpi 14 lutego!
WAŻNE!!!
14 luty jest również dniem zwolnionym z pytania.
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w III edycji Konkursu pieśni religijnej i oazowej "Bądźmy światłem dla innych", który odbędzie się 28 lutego br. w naszej szkole. Zgłoszenia prosimy kierować na email jkjaroslaw@wp.pl do 21 lutego br.
Szczegóły i regulamin konkursu w załączniku. Czekamy na Wasze zgłoszenia oraz wsparcie licznie zgromadzonej publiczności dla wszystkich uczestników.
Zapraszamy !!!
REGULAMIN_KONKURSU_PIESNI_RELIGIJNEJ_I_OAZOWEJ_2020(1).docx
31 stycznia 2020r. dzieci z klasy II wraz z rodzicami wybrały się do Fabryki bombek w Nowej Dębie.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i poznanie procesu powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pani przewodnik oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych stron świata i epok. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownicy fabryki nad palnikami ogniowymi rozgrzewali szkło, a następnie wydmuchiwali i formowali bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombki to ich srebrzenie. Do każdej wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, a następnie potrząsa, dzięki czemu bańka uzyskuje piękny srebrny połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, a następnie przycina się, kapsluje i ręcznie ozdabia.
W dalszym etapie zwiedzania dzieci oraz rodzice mogli obserwować prace pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i rodzice ozdabiali bańki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Wychowawczyni klasy II
Jolanta Marchwiany
Aktywność fizyczna to kluczowy element życia pozwalający zachować zdrowie i dobrą kondycję. Niestety, zmiany cywilizacyjne nie sprzyjają ruchowi – szczególnie na świeżym powietrzu.
Nasi uczniowie nie mają z tym problemu, ponieważ nauczyciele wychowania fizycznego p. Dyrektor Bożena Figiela, p. Anna Hołowacz, p. Janusz Krasicki i p. Adam Przewrocki korzystając z bazy i wyposażenia szkoły dbają, żeby zajęcia odbywały się właśnie na świeżym powietrzu. Obecnie większość zajęć realizowanych jest na przyszkolnym lodowisku, gdzie młodzież uczy się lub doskonali jazdę na łyżwach.
Co uczniowie zyskują dzięki tym zajęciom?
Szanowni Państwo,
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.
Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej p. Dariusza Piontkowskiego za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Przypominamy, że 8 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” nasi uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Powered by aSc EduPage