Szanowni Rodzice, Uczniowie
Dn. 28 listopada 2019 r. (czwartek) w naszej szkole odbędą się Andrzejki wg harmonogramu:
- klasy I – IV w godz. 8.35 – 10.20;
- klasy V - VIII w godz. 16.00 – 19.30.
Szanowni Rodzice, Uczniowie
Dn. 28 listopada 2019 r. (czwartek) w naszej szkole odbędą się Andrzejki wg harmonogramu:
- klasy I – IV w godz. 8.35 – 10.20;
- klasy V - VIII w godz. 16.00 – 19.30.
Od 25.11.2019 r. rusza XX edycja ,,Góry Grosza”. Prosimy o przygotowanie w każdej klasie puszek/ słoików na
wrzucanie datków. Akcja trwa do 02.01.2020 r.
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.
admin AJ
Z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza klasy I-III przystąpiły do drugiej edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Pasję do czytania trzeba zaszczepić już od najmłodszych lat, ponieważ odgrywa ona ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zorganizowanie obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” oraz stworzenie wspólnie z uczniami dekoracji klasy prezentującej siłę dziecięcej wyobraźni. Dekoracja „Magiczne Drzewo” została wykonana z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyclingu) i nawiązywała do „Przygód Gangu Słodziaków”. Tegoroczna edycja programu oprócz wsparcia nauki czytania zawierała także elementy edukacji ekologicznej w związku z obchodzonym 10 października Dniem Drzewa.
Wszystkie klasy zadania konkursowe zrealizowały i przesłały relację w formie zdjęć i krótkiego opisu wykonanych działań do organizatora konkursu. W naszej szkole odbyła się także akcja sadzenia drzew połączona z prelekcją leśnika i właściciela gospodarstwa szkółkarskiego w której uczestniczyły dzieci z klas I – III. Była to wspaniała lekcja ekologii w terenie, mająca na celu uświadomienie uczniom roli przyrody w życiu każdego z nas i konieczności jej szanowania. Posadzono między innymi: lipy, platany, sosny i inne drzewa, a uczestnicy akcji obiecali się nimi opiekować przez najbliższe lata pobytu w szkole.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu, które nastąpi 20 grudnia 2019 roku. Dokumentację fotograficzną znajdziecie w galerii zdjęć.
Violetta Mroczka
Szanowni Rodzice
Dn. 25 listopada 2019 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbędą się spotkania Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas wg harmonogramu:
- godz. 16.00 – klasy I - III,
- godz. 16.30 – klasy IV - VIII.
Podczas spotkań omówimy bieżące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze uczniów oraz zaprezentujemy projekt Indywidualni działający na portalu Librus.
Liczymy na Państwa obecność.
Dyrekcja i grono pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego
w Wólce Pełkińskiej
admin AJ
W najbliższy poniedziałek, tj. 25 listopada 2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy uczeń może przynieść ze sobą ulubionego pluszaka oraz postawić go na ławce przez co będzie zwolniony z pytania. Ponadto na korytarzu będzie wystawiony miś z tektury, z którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie.
admin AJ
Dnia 20 listopada 2019 r. uczniowie klas VIa i VIb pod opieką pani Bożeny Żołyniak i pani Anna Janusz pojechali do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, który przedstawiali aktorzy z teatru Cracovia.
Spektakl powstał w oparciu o słynną powieść Lucy Maud Montgomery o tym samym tytule. Jest to historia rudowłosej Ani Shirley, która na Zielonym Wzgórzu odnajduje swój prawdziwy dom. Ania nie cierpi swoich ognistoczerwonych włosów i bardzo chudej sylwetki. Niepokorna, nadpobudliwa, a jednocześnie obdarzona niezwykłą fantazją dziewczynka nieustannie popada w przeróżne kłopoty i wciąż obiecuje sobie, że już nigdy więcej się to nie powtórzy. Barwna opowieść o miłości, przyjaźni, sile charakteru i olbrzymiej wyobraźni, pozwoliła uczniom doświadczyć zabawnych przygód.
Inscenizacja łączyła w sobie taniec, muzykę i śpiew przeplatany dialogami, a scenografia, choć skromna, pobudzała wyobraźnię.
Najbardziej podobały nam się piosenki i zwariowane tańce bohaterów. Liczymy, że jeszcze nie raz wybierzemy się na taki spektakl.
źródło grafiki z musicalu: Teatr Cracovia
admin AJ
W dniu 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I byli w Bibliotece Szkolnej. Poznali zasady korzystania z biblioteki oraz założyli karty czytelnika. Wybrali sobie i wypożyczyli książki.
Uczniowie uczęszczający na świetlicę wraz z psem terapeutą Asterem zachęcają do włączenia się w zbiórkę na schronisko w Orzechowcach.
Zbiórka trwa od wtorku do 13.12.2019r.
Ps. Aster dał już coś od siebie. A Ty? Na co czekasz? :)
Centrum Nauki Kopernik ponownie zawita do Dębicy!
23 listopada br. przyjedzie do Dębicy Centrum Nauki Kopernik. Rodzinny Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Pod okiem animatorów warszawskiego Centrum Nauki Kopernik uczestnicy pikniku będą mogli dowiedzieć się: Ile waży powietrze, które jest nad nami? Skąd się bierze ciśnienie atmosferyczne? Dlaczego alpiniści nie mogą odpocząć przy szklance mocnej herbaty? Na stoisku pt. „Muzyka” zwiedzający dowiedzą się: Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem?
Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy serdecznie zapraszają 23 listopada 2019 r. (sobota) na to wspaniałe wydarzenie, które odbędzie się w budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24 od godz. 9.00 do godz. 15.00. Będzie można zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.
W ramach wydarzenia 22 listopada 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej odbędzie się także wyjątkowe spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim – lotnikiem i kosmonautą. Pierwszym i jedynym w dotychczasowej historii Polakiem, który odbył lot w kosmos.
Dlaczego Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem.
„To wielkie święto nauki połączone z zabawą – tak w skrócie można opisać nasz Rodzinny Piknik Naukowy. Szykuje się prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie nie tylko dobrą zabawę, ale też są spragnieni wiedzy i ciekawi świata. To druga edycja imprezy, której celem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, przedstawienie ciekawostek i pokazów z astronomii i robotyki, a także interaktywnych eksperymentów oraz prezentacji historycznych. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie” - mówi Marta Czekaj – prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, dyrektor II LO w Dębicy.
Piknik jest więc okazją do spędzenia wspólnego czasu dla całej rodziny. Podczas pokazów, prezentacji, warsztatów zachęcamy do zadawania pytań, wchodzenia w dialog z prezenterami, a tym samym do pogłębiania Waszej wiedzy. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców powiatów dębickiego, mieleckiego oraz ropczycko-sędziszowskiego. Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY!!!
Więcej informacji na stronach internetowych:
https://www.facebook.com/events/384679929087382/,
http://2lo-debica.ppe.edu.pl/,
www.debica.pl,
W dniu 19.11.2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Szuflity z wielkim zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania. Celem było wykonanie kartki świątecznej dla dzieci z GCZD w Katowicach. Akcja pod hasłem „Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”, to akcja o ogólnopolskim zasięgu. W atmosferze śmiechu i piosenek, poczuliśmy zbliżającą się atmosferę świąt, a praca przebiegała bardzo pomyślnie. Mamy nadzieję, że zaowocuje to uśmiechem dzieci - bo na tym wolontariuszom najbardziej zależy. :)
W piątek, 8 listopada 2019r. w Morawsku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego „Barwy jesieni”. Celem konkursu, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Morawsku było rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych i uwrażliwianie dzieci na otaczającą przyrodę oraz zmieniające się pory roku. Jesteśmy dumni, że tak wielu uczniów pod czujnym okiem pana Wiesława Mroczki wzięło udział w konkursie.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Autorzy nagrodzonych prac otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a pozostali uczestnicy - dyplomy udziału w konkursie.
Nagrody w imieniu uczniów odebrała pani Dyrektor Bożena Figiela i wręczyła im we wtorkowy poranek 12 listopada na szkolnym apelu.
admin AJ
8 listopada 2019r. zorganizowane zostały w naszej szkole radosne obchody Święta Niepodległości.
Uczniowie klasy VIb z panią Anną Janusz na godzinie wychowawczej i uczniowie klasy VIII z panią Katarzyną Wesołowską na lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w grze niepodległościowej. Wśród wielu konkurencji znalazły się:
Gratulujemy pomysłu.
admin AJ
Nasza szkoła włączała się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy na sali gimnastycznej 4 zwrotki hymnu narodowego.
Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
„[…] 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju […]” – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
admin AJ
7 listopada 2019r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu z uczniami klas VII i VIII. W trakcie pogadanki policjantki asp. szt. Agnieszka Łakota i mł. asp. Anna Wańko, informowały o zagrożeniach jakie czyhają na użytkowników internetu. Wyjaśniły dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiły zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych.
Funkcjonariuszki omówiły także zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz czyny świadczące o demoralizacji. W ramach prowadzonej kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” mówiły o skutkach zażywania środków odurzających. Policjantki przekazały młodym ludziom informacje o tym, jakie zagrożenia dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne, jakie są konsekwencje prawne ich posiadania oraz przybliżyły problematykę związaną z uzależnieniami.
admin AJ
5 listopada 2019 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki słuchały ulubionych bajek, rozwiązywały zagadki i przenosiły się do bajkowych krain, gdzie czekało na nich wiele zadań. Było dużo zabawy, uśmiechu i moc radości.
Bożena Parobi
Konkurs fotograficzny „Gmina Jarosław wczoraj i dziś” rozstrzygnięty !!! Do konkursu zgłosiło się 26 uczestników z sześciu szkół. Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom i ich opiekunom za zainteresowanie i włożony trud w przygotowanie zdjęć. Celem tej inicjatywy było zainteresowanie historią regionu z szczególnym uwzględnieniem miejscowości z terenu gminy Jarosław oraz rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z fotografią. Jury konkursu po bardzo długich obradach postanowiło nie przyznawać I miejsca, oraz przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
- dwa równorzędne II miejsca dla Martyny Mrozowicz (SP Munina) oraz Kamila Czubochy (SP Tuczempy)
- przyznano dwa równorzędne III miejsca dla Macieja Czachyry (SP Tuczempy) oraz Wiktorii Kubrak (SP Wólka Pełkińska)
- wyróżnienia otrzymują: Adrian Malec (SP Surochów), Malwina Olejarka i Kacper Malec (SP Wólka Pełkińska).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrody i dyplomy trafią do uczestników najpóźniej 15 listopada br. W galerii znajdziecie większość zdjęć nadesłanych do konkursu a w naszej szkole będzie można zobaczyć wystawę po 15 listopada - zapraszamy ;-)
Nasza młodzież z klas VII - VIII dzielnie walczyła na hali w Muninie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Emocji jak zwykle nie brakowało, brawa za waleczność i sportową postawę podczas wszystkich spotkań dla całej 22 - osobowej reprezentacji naszej szkoły. Nasze wyniki: dziewczęta III miejsce, a chłopcy IV. Gratulacje !!!
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Dzień 31 października 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
W tym dniu Punkt Przedszkolny pracuje w godzinach 7.45 – 12.45.
admin AJ
Mistrzowie gmin z terenu powiatu jarosławskiego spotkali się w Radymnie aby rywalizować o przepustki do finału wojewódzkiego XX edycji turnieju „Z podwórka na stadion – O Puchar Tymbarku”. Wśród nich była też nasza drużyna chłopców (rocznik 2008-2009). Po bardzo wyrównanych i walecznych pojedynkach z Chotyńcem i Dobkowicami w których lepsi byli nasi rywale zakończyliśmy w tym roku „tymbarkową” przygodę. Należy podkreślić, że mimo porażek chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze – cóż nie zawsze można wygrywać. Podziękowania za wzorowe reprezentowanie szkoły dla całej drużyny, która wystąpiła w składzie: Piotr Szczotka (kapitan zespołu), Adrian Cisek (bramkarz), Maciej Pietluch, Kamil Frączek, Patryk Wlaź, Adam Segieda, Hubert Rokosz, Kacper Wojtuń, Piotr Jadownicki, Oliwer Smoleń.
Powered by aSc EduPage