W minionym tygodniu Podróżnicy rozmawiali o wakacjach🌞🏖️⛵.Gdzie pojadą na wakacje? Co ze sobą zabiorą? Jak spędzą ten czas dowiemy się już we wrześniu.
Fot. Ewelina Babiarz
W minionym tygodniu Podróżnicy rozmawiali o wakacjach🌞🏖️⛵.Gdzie pojadą na wakacje? Co ze sobą zabiorą? Jak spędzą ten czas dowiemy się już we wrześniu.
Fot. Ewelina Babiarz
Harmonogram zakończenia roku szkolnego w dniu 23 czerwca 2023r. :
🔷godz. 8.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Wólce Pełkińskiej;
🔷po Mszy św.:
🔹przejście do szkoły w kolumnie ze sztandarem;
🔹część artystyczna na sali gimnastycznej dla kl. I-VIII;
🔹spotkania z wychowawcami w klasach.
🚌Autobus szkolny rano kurs bez zmian, kurs powrotny o 10.45.
Tradycyjnie w ostatnich dniach roku szkolnego na cmentarzu wojennym w Woli Buchowskiej odbyła się msza upamiętniająca spoczywających tam żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Cieszy fakt, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników tego wydarzenia. Dziękujemy ks. proboszczowi Robertowi Drążkowi, wszystkim dorosłym i uczniom naszej szkoły za poświęcony czas. Podziękowania również dla pań: Haliny i Kazimiery za piękne przygotowany ołtarz polowy. Kolejne takie wydarzenie w październiku na Leżachów Osadzie a na Woli Buchowskiej widzimy się ponownie za rok.
Ostatni przedwakacyjny tydzień grupa Bystrzaków spędza między innymi nad przypomnieniem sobie zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku; dotychczas dowiedzieliśmy się jak zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego, przeanalizowaliśmy różne sytuacje i udzieliliśmy sobie nawzajem rad jak właściwie zachować się w danej sytuacji, nie daliśmy też odpocząć naszym mięśniom dobrze się bawiąc przy grze w klasy, podczas której też nie próżnowaliśmy, lecz utrwalaliśmy kolejność poznanych w ciągu roku szkolnego miesięcy. Nasze artystyczne potrzeby zaspokoiliśmy wykonując wakacyjne plakaty, które zdobią naszą salę, bo na wakacje czekamy z niecierpliwością.
fot: Katarzyna Lebeda
16 czerwca 2023r. w grupie Podróżników odbyły się dni otwarte dla Rodziców.
Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji😀
Sezon wycieczkowy w roku szkolnym 2022/23 można uznać za zakończony👏W piękny słoneczny dzień chętni z klas II – VIII wybrali się do Energylandii, miejsca bardzo lubianego przez tych dużych i małych. Razem z nami pojechali uczniowie z Tuczemp pod opieką p. Bogusława Nogi ( dziękujemy za wsparcie). Prawie osiem godzin super zabawy zakończyliśmy wizytą w popularnym „Maku” Czego chcieć więcej 😉 Teraz to już wakacje. Z nowym rokiem szkolnym nowe pomysły. Mamy nadzieję, że będziecie z nami🙂
W poniedziałek 19 czerwca uczennica naszej szkoły Alicja Czwałga odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w Wojewódzkim konkursie organizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. A. Fredry w Surochowie. Jego tematem było zaprojektowanie muralu przedstawiającego postać patrona szkoły. W internetowym głosowaniu mieszkańców to właśnie praca Ali zdobyła najwięcej głosów. Będzie ona inspiracją dla artysty, który wykona go na ścianie budynku szkoły.
Ponadto w konkursie na kukiełkę wyróżnienia otrzymali:
🔸Lena Drzystek i Kamila Pietluch (kółko plastyczne klasa I)
🔸Klara Smorąg (grupa przedszkolna sześciolatków)
W kategorii „Żywe obrazy” będące ilustracjami do dzieł Aleksandra Fredry otrzymali wyróżnienia uczniowie klasy V - Zofia Makara, Kacper Czwałga i Michał Ryszawa.
Konkursy była zorganizowane w ramach dwudniowych obchodów Dni Fredrowskich obchodzonych cyklicznie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. A. Fredry w Surochowie.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów👏
Wiesław Mroczka
Fot. Wiesław Mroczka
W ubiegłym tygodniu grupa Tropicieli odkrywała tajemnice kosmosu. Dzieci oglądały film edukacyjny, zdjęcia i albumy na temat Układu Słonecznego☀️, poznały nazwy planet i słuchały ciekawostek na ich temat. Uczestniczyły w zabawach, których tematem przewodnim były ufoludki. Rozwijały swoją wyobraźnię rysując życie na Zielonej Planecie. Segregowały gwiazdki według wielkości i koloru. Biorąc udział w zabawie dydaktycznej "Dzień i noc" uczyły się dostrzegać rytm i stałe następstwo dnia i nocy.
Fot. Bożena Parobi
Dnia 20 czerwca uczniowie klasy 4 korzystając z pięknej pogody ostatnich szkolnych dni uczestniczyli w ognisku klasowym. Impreza rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i pianek oraz odpoczynku na kocykach. Następnie na boisku szkolnym został rozegrany mecz w „ringo”. Czas upłynął bardzo szybko w świetnym nastroju. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie
Fot. Ewa Świst, Adam Drzystek
W minionym tygodniu podczas zajęć ,,Odkrywcy” opowiadali o swoich ulubionych zabawach na podwórkach, przed domem, w przedszkolu oraz na placu zabaw. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Były zabawy z piłką⚽, skakankami, bańki mydlane. Słuchały opowiadania ,,Bajka o mydlanej bańce”. Śpiewały piosenkę ,,Na moim podwórku”. Lepiły z plasteliny zwierzęta🐕🐈 i budowały z piasku .
Fot. Alina Hala
Zapraszamy wszystkich uczniów i mieszkańców okolicznych miejscowości na coroczne nabożeństwo na cmentarzu wojennym w Woli Buchowskiej, które odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godz. 9:00. Przygotowania już rozpoczęte. Grupa chłopców uprzątnęła alejkę prowadząca do krzyża. Tego zadania podjęli się: Oliwier Smoleń, Maciej Pietluch, Arkadiusz Ochab, Wiktor Ilasz, Kamil Frączek, Piotr Jadownicki, Piotr Szczotka i Adam Segieda – dziękujemy. Jeszcze tylko trochę koszenia o które zadba sołtys Woli Buchowskiej Łukasz Pieczek i będzie można uczcić pamięć tysiąca spoczywających żołnierzy różnych narodowości i wyznań poległych w latach 1914-1915. Liczymy, że będziecie wszyscy
Bardzo udanie zakończyliśmy tegoroczne zawody sportowe. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły po wygranej z Radymnem 3:2 zajęła I miejsce i jest najlepszą szkolną drużyną z powiatu jarosławskiego. Szkoda tylko, że na udział w zawodach zdecydowały się tylko dwie ekipy. Gratulacje chłopaki i powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych, ale już jako reprezentanci szkół średnich.
🌿Dzisiaj otrzymaliśmy podziękowanie za udział w konkursie ekologicznym „Jestem Eko”, my również dziękujemy za to, że mogliśmy uczestniczyć w takim przedsięwzięciu, ponieważ wspólne dbanie o nasze środowisko jest dla nas niezmiernie ważne☘️
7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia.
Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi - ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.
Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w tej akcji. Przedstawiamy Wam fotorelację z tego wydarzenia.
Violetta Mroczka
Fot. Wiesław Mroczka
30 maja sześciolatki wybrały się na wycieczkę do nadleśnictwa w Sieniawie. Ciekawe zajęcia z Panią Martą i sprzyjająca pogoda sprawiły, iż poznane miejsca, poczynione obserwacje i skarby tamtejszego arboretum na długo pozostaną w pamięci dzieci. Wyrażamy wielką wdzięczność Pani Marcie za życzliwość i profesjonalizm.
Fot. Ewelina Babiarz
W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Bystrzaki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Sieniawa. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z edukacji przyrodniczej, podczas których wzbogaciły wiedzę na temat zwierząt i roślin leśnych. Na początku pani leśnik oprowadziła dzieci po ogrodzie, gdzie wyposażone w lupy i pojemniki zbierały okazy przyrodnicze. Następnie w sali edukacyjnej chodziły boso po ścieżce sensorycznej, słuchały odgłosów zwierząt, na koniec wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem zebranego materiału przyrodniczego.
Fot. Marta Grenda
Uroczystą akademią uczciliśmy w naszej szkole święto Patrona naszej szkoły – błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie klasy piątej wsparci przez chór ósmoklasistek przygotowali mini spektakl teatralny w którym przypomnieli zgromadzonym jak żył i jakimi wartościami kierował się nasz Patron. Serdeczne podziękowania dla młodzieży za zaangażowanie i współpracę przy akademii jak również duże dziękuję dla rodziców, którzy pomogli przy elementach dekoracji, czy strojów naszych młodych talentów aktorskich. W godzinach popołudniowych w kościele parafialnym odbyła się Msza św. z udziałem Pocztu Sztandarowego. Podczas nabożeństwa cała lokalna społeczność uczciła błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To był bardzo ważny dzień w życiu naszej miejscowości, ale szczególnie ważny dla szkoły.
Stadion Piasta Tuczempy był areną zmagań chłopców z klas 7-8 rywalizujących o miano najlepszej drużyny z gminy Jarosław w piłce nożnej. Turniej został rozegramy w ramach cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej i dawał przepustkę zwycięzcą na zawody powiatowe. Miło nam poinformować, że najlepsi okazali się nasi chłopcy. Zespół ZSP Wólka Pełkińska wystąpił w składzie: Adrian Cisek, Adam Segieda, Kamil Frączek, Michał Horojdko, Oliwer Smoleń, Kacper Wojtuń, Krzysztof Botwina, Michał Świerk, Piotr Jadownicki, Piotr Szczotka i Maciej Pietluch. Gratulacje i powodzenia na powiatach.
Powered by aSc EduPage