• Dinozaury u 6-latków🦕

• W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś, co przyciąga i interesuje dzieci. Podróżnicy wybrali  się w podróż do lasu prehistorycznego, aby poznać bliżej dinozaury - największe na świecie, żyjące miliony lat temu gady. Dzieci zapoznały się z ich wyglądem, nazwami, bawiły się w archeologów oraz wykonały wspaniałe dinozaury.

• Mikołajki w szkole🎅🎁

• 6 grudnia naszych najmłodszych uczniów klas I - III odwiedził Święty Mikołaj🎅 w towarzystwie aniołków👼. Były piosenki o Mikołaju, prezenty i wielka radość zadowolonych dzieci.

Uczniowie założyli  świąteczne stroje, czapki mikołaja lub specjalne opaski. Magia Świąt zawitała w progi naszej szkoły.

• Utrwalamy znajomość figur geometrycznych🟡🟦🔺

• Podczas zajęć Bystrzaki pracowały z poznanymi figurami geometrycznymi; segregowały i liczyły figury w zbiorach, w zabawach z elementami dramy wcielały się w rolę wybranych figur, podczas zajęć plastyczno - technicznych powstało koło matematyczne i geometryczny dinozaur.

• Mikołaj w V klasie - 07.12.2022

• Z okazji swojego święta Mikołaj w tym roku zaprosił piątoklasistów do kręgielni. W jarosławskim Coloseum na czterech torach przez 90 minut turlały się kule aż miło. Dzieciom towarzyszyli również rodzice, którzy okazali się mistrzami w tej dyscyplinie. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć pysznej pizzy. Żal było wracać do domu. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wyjazdu. Pozdrawiamy również nieobecnych, którym życzymy dużo zdrowia ;-)

• Mikołaj w przedszkolu🤶

• 6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj🤶 chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty😄

Nasze przedszkole także w tym roku odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go wierszem i piosenką, a Mikołaj  obdarował je pięknymi prezentami.

Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Domowi ulubieńcy

• "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,

A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa!!!"

Przez ostatnie dni w grupie Tropicieli rozmawialiśmy o naszych ulubieńcach. Dzieci przyniosły zdjęcia swoich domowych zwierząt, poznaliśmy ich imiona i zwyczaje.  Pojawił się też niezwykły gość w przedszkolu - chomik o imieniu Drapaczek. Właścicielka zwierzątka Ola – opowiedziała nam o tym, jak trzeba się nim zajmować i na czym polega opieka nad takim małym przyjacielem. Chomik troszkę się bał, ale każdemu dał się pogłaskać. Bardzo nam się taka wizyta podobała. Dzieci wykonały również kilka prac plastycznych m.in. psa origami i papierowe akwarium.

• "Wylosuj Anioła" - akcja charytatywna

• Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do akcji charytatywnej "Wylosuj Anioła”. W związku z tym przez cały ubiegły miesiąc nasi wolontariusze, ale i nie tylko, przygotowywali kartki świąteczne dla dzieci chorych onkologicznie. Kartki zostaną przekazane do Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Po raz kolejny pokazaliście swoje wielkie serce!❤️ DZIĘKUJEMY!❤️

• Mikołajkowy wyjazd klas IV, VIa, VIb i VII - 5.12.2022

• Kino oraz kręgielnia to cele dzisiejszej mikołajkowej wycieczki . Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV,VIa,VIb oraz VII.

Pierwszym punktem programu było kino. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Bella i Sebastian". Podczas seansu towarzyszyły nam najróżniejsze emocje: od wybuchów śmiechu do cichego ocierania łezki wzruszenia.

Drugim odwiedzonym miejscem była kręgielnia, gdzie uczniowie mogli sprawdzić i rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Okrzykom radości wywołanym przewróceniem wszystkich kręgli nie było końca.

Wspólny czas w radosnej atmosferze zleciał bardzo szybko!

• Barbórka u Odkrywców

• W ubiegłym tygodniu grupa „Odkrywców” przeniosła się do epoki węgla kamiennego i świata dinozaurów. W ramach tematyki tygodnia przedszkolaki poznały zarys historii powstania węgla kamiennego. Ponadto poprzez zabawy i zadania wzbogaciły wiedzę na temat istnienia dinozaurów. Była to też doskonała okazja do zaznajomienia się z pracą górników. Obejrzeli film edukacyjny o pracy w kopalni, przeprowadzili prace badawcze z wykorzystaniem węgla, poznali węgiel do rysowania – wykonali pracę plastyczną. Teraz już „Odkrywcy” wiedzą czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę.

• Dzień Postaci z Bajek

• Dzień 29 listopada był szczególnie miły dla uczniów naszej szkoły. Obchodziliśmy wtedy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali wspaniałe stylizacje wybranych przez siebie postaci z bajek. Klasa V oraz VIIIa na ten wyjątkowy dzień przygotowała angielsko-niemieckie inscenizacje bajek pt: „Królewna Śnieżka” oraz „Czerwony Kapturek”. W bajkowy klimat wprowadziła nas Klaudia Szybiak wykonując piosenkę pt: „Pół kroku stąd”. Młodzi aktorzy wykazali się wspaniałą znajomością niełatwego tekstu, zachwycając tym samym całą publiczność. Nasze panie organizatorki zaangażowały również uczniów z widowni, zadając ciekawe zagadki dotyczące postaci z bajek. Każdy uczeń za dobrą odpowiedź otrzymał słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że tak wspaniale przeżyty dzień zachęci jeszcze bardziej naszych uczniów do sięgania po bajkową literaturę, która w tak przejrzysty sposób prezentuje wzorce zachowań, niekiedy już dzisiaj zapomniane. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Agatę Bżdżoła, p. Annę Kiełbowicz oraz p. Małgorzatę Lis-Nakonieczną.

Zdjęcia zostały wykonane przez pana Wiesława Mroczkę za pomocą sprzętu multimedialnego z projektu Laboratoria Przyszłości.

Agata Bżdżoła

• Kibicujemy Resovii - 01.12.2022.

• W czwartkowe popołudnie (01 grudnia br.) wspólnie z rodzicami i grupą uczniów ZSD-GiL w Jarosławiu kibicowaliśmy na rzeszowskim Podpromiu siatkarzom PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów podejmowała Stal Nysę. Większość z nas była pierwszy raz na takim meczu więc wielu pozytywnych wrażeń nie brakowało/ Powtórzymy to jeszcze ;-)