• Sposób na wolną sobotę - polecamy (11.02.2023)

• Kilku uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Rajdzie Zimowym❄️ zorganizowanym przez Stowarzyszenie KST Wólka Pełkińska. W grupie liczącej 29 osób na wyprawę, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Pogórza Przemyskiego: Kopystańki (541 m. n.p.m.) wybrali się Fabian Stelmaszczuk, Piotr Matyja (kl. II) Nina Matyja, Alicja Czwałga, Sylwia Gółka, Jakub Stelmaszczuk (kl. V), Daria Odrobina, Jolanta Gółka (kl. VIII a) i Michał Horojdko (kl. VIII b).  Po ponad 4-godzinnej wędrówce w towarzystwie słoneczka, sporej ilości śniegu wszyscy nieco zmęczeni dotarli do autokaru.

Drodzy uczniowie - postawa godna naśladowania. Brawo Wy👏

• Gminne Igrzyska Dzieci w mini siatkówce – 09.02.2023.

• Na hali sportowej w Muninie odbyły się turnieje w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Dziewczęta podobnie jak ich starsze koleżanki wygrały swój turniej i będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Chłopcy zostali sklasyfikowani na III miejscu. Gratulacje i podziękowania za osiągnięte wyniki dla: Mileny Błajdy, Natalii Bąk, Marceliny Bednarz, Julii Łabisz, Mai Perykaszy, Sary Gargas, Nadii Białogłowskiej, Alicji Misiło, Mai Pelc, Szymona Ogryzka, Wiktora Ilasza, Kamila Burata, Miłosza Pietlucha, Fabiana Smorąga, Filipa Szczotki, Kornela Dąbrowskiego i Piotra Odrobiny.

• Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie III

• transmisja z językiem migowym

Uczniowie klasy III zainaugurowali dzisiaj obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w bieżącym roku pod hasłem „Działajmy Razem”.

Podczas tegorocznych obchodów głównym elementem  są inicjatywy edukacyjne organizowane lokalnie przez szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe i inne placówki oraz instytucje w całej Polsce. Ich celem jest promocja konstruktywnego i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci oraz młodzież.  Nasi uczniowie zgłosili kilka propozycji inicjatyw,  a pierwszą z nich było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w klasie III na temat wykorzystania Internetu oraz zagrożeń z tym związanych. Uczniowie rozwiązywali przygotowaną krzyżówkę oraz rozpoczęli pracę nad stworzeniem komiksu poświęconego tej tematyce. Uczestniczyli także online w transmisji z otwarcia uroczystej gali z Teatru Palladium. Przewidywane są także kolejne zajęcia   o których na pewno niedługo  napiszemy.

Podobna tematyka i  działania podjęta zostanie  także w klasie VIII a. Uczniowie już w czwartek na lekcji wychowawczej przygotują plakaty zawierające listę zagrożeń płynących z sieci ale także znaczenia Internetu dla każdego z nas w dzisiejszym Cyfrowym Świecie.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce - 08.02.2023

• Gminne Igrzyska Młodzież Szkolnej w siatkówce za nami. Dzień 08 lutego 2023 roku będzie bardzo miło wspominać drużyna naszych dziewcząt, która w zajęła w turnieju I miejsce i wywalczyła prawo reprezentowania naszej gminy na zawodach powiatowych. Bardzo bliscy podobnego wyniku byli chłopcy, którzy w finale po bardzo wyrównanym pojedynku przegrali z Morawskiem zajmując ostatecznie II miejsce. Gratulacje zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, którzy wzorowo reprezentowali naszą szkołę. Byli to:  Martyna Perykasza, Katarzyna Zielińska, Anastazja Pasiecznik, Julia Wilk, Malwina Olejarka, Andżelika Hala, Laura Włoch, Julia Kusy, Kamil Frączek, Oliwier Smoleń, Piotr Szczotka, Piotr Jadownicki, Kacper Wojtuń, Hubert Rokosz, Michał Horojdko, Adrian Cisek i Adam Segieda.Zdjęcia autorstwa Grzegorza Bursztyki - dziękujemy !

• O Babciach i Dziadkach💐❤️😘

• W tym tygodniu Podróżnicy rozmawiali o Babciach i Dziadkach. Wykonali słodkie upominki dla dziadków i stworzyli ich piękne portrety. W serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce❤️

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków💐 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Muzyczny podarunek dla Kochanych Babć i Dziadków od Podróżników - czas trwania 00:02:50, 34 733 KB mp4

• Zima jest piękna☃️

• Podczas zimowych zabaw❄️w przedszkolu Bystrzaki utrwalały wiadomości na temat białej pory roku. Były tańce, zimowe piosenki🎶, zagadki, rzucanie papierowymi kulkami do celu. Wykonaliśmy zimowe prace plastyczne oraz poznawaliśmy właściwości śniegu. Najwięcej radości sprawiły zabawy na świeżym powietrzu, które wprawiły dzieci w doskonały humor😄

• Dzień Talentu w przedszkolu

• Dnia 27.01.2023r. w przedszkolu odbył się Dzień Talentu. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały liczne talenty - wokalne🎤, taneczne💃🕺, plastyczne🎨, sportowe🤸‍♂️🤸 i konstrukcyjne. Przedszkolaki na scenie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na instrumentach, prezentowały układy taneczne, sportowe oraz budowle z klocków.

Obchody Dnia Talentu były nie tylko okazją do przedstawienia swoich umiejętności i zdolności, ale również do dobrej zabawy integrującej społeczność przedszkola😄👏

• Zabawy zimowe w grupie Tropicieli☃️

• W ostatnich dniach głównym tematem zajęć w grupie Tropicieli były zimowe zabawy❄️. Sala przedszkolna zamieniła się w śnieżny plac zabaw, na którym przedszkolaki pokonywały śniegowe zaspy, jeździły na łyżwach i stoczyły ze sobą bitwę na śnieżki. Tropiciele lepiły bałwanki☃️ z masy solnej i wykonywały zimowe prace plastyczne. Dzieci odkryły także, że malowanie farbami na śniegu, to świetna zimowa zabawa😀