• Projekt „(Nie)zwykła matematyka” realizujemy🙂

• Uczniowie naszej szkoły w ramach II edycji projektu „(Nie)zwykła matematyka” 🎲🔢➕➖❌➗mieli możliwość sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności w praktyce. Aby sprostać wyzwaniom musieli się wykazać nie tylko zdobytą wiedzą, lecz również pracą zespołową i sprytem👏

Fot. Adam Drzystek

• Stypendia Wójta Gminy Jarosław - 02.10.2023

• 2 października 2023r. w naszych murach gościli Wójt Gminy Jarosław pani Elżbieta Grunt i Dyrektor ZEAS pan Edward Pączka. Tego dnia odbyło się uroczyste  wręczenie stypendiów naukowych dla najzdolniejszych uczniów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży za II półrocze 2022/2023 roku szkolnego.

Na wstępie p. Dyrektor Bożena Figiela przywitała serdecznie wszystkich zebranych. Pani Wójt E. Grunt i pan Dyrektor E. Pączka wręczyli stypendystom dyplomy i  gratulowali im, życząc  dalszych sukcesów. Zaproszonym na uroczystość rodzicom nagrodzonych uczniów, Pani Wójt wręczyła listy gratulacyjne i złożyła podziękowania za włożony trud wychowawczy.

Stypendium Wójta Gminy Jarosław otrzymało 27 uczniów:

🔹Białogłowska Nadia, Goń Katarzyna, Jaromi Weronika, Machała Michał, Malec Miłosz, Misiło Alicja, Młynarska Maria, Olczyk Maja, Pieniążek Milena, Półtorak Lajla Więcek Julia – klasa 5;

🔹Czeszyk Daniel, Czwałga Alicja, Makara Zofia, Matyja Nina, Perykasza Maja, Ryszawa Michał, Więcek Patrycja  – klasa 6;

🔹Chmura Radosław, Pietluch Miłosz, Smorąg Fabian – klasa 7a;

🔹Bąk Natalia, Błajda Milena, Danak Faustyna, Gwóźdź Piotr, Myłek Marcin, Neścior Liliana, – klasa 7b.

Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów👏.

Fot. Adam Drzystek, Artur Bżdżoła

• Genialny taniec uczniów ZSP

• W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych chętni uczniowie z klas IV-VI spróbowali swoich sił w popularnym ostatnio tańcu „belgijka”. Dużo ćwiczeń pod okiem pani Agaty Bżdżoły, litry wylanego potu i trochę nerwów zaowocowało wspaniałym występem naszych zdolnych uczniów.

Gratulujemy odwagi i życzymy kolejnych tanecznych wyzwań, być może już na kolejnych obchodach Dnia Języków Obcych.

Do zobaczenia!

Belgijka w wykonaniu uczniów ZSP w Wólce Pełkińskiej, autor nagrania: Agata Bżdżoła, czas trwania: 00:02:33, mp4

• Zaczynamy przedszkolną przygodę!

• Miesiąc wrzesień był dla maluchów z grupy Odkrywców niezwykłym czasem. Dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola i rozpoczęły nowy etap w swoim życiu. Towarzyszyło nam mnóstwo emocji. W tym czasie poznawaliśmy nasze przedszkole,  salę i siebie nawzajem. Uczyliśmy się zasad bezpiecznego poruszania po drodze. Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw i spacerując w okolicy przedszkola w poszukiwaniu jesiennych darów.

Fot. B.Parobi, E. Gmyrek-Siara, A. Fleszar

• Europejski Dzień Języków Obcych 29.09.2023

• Dnia 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Pierwszym przystankiem naszej podróży była Wielka Brytania, w której mogliśmy sobie przypomnieć najważniejsze informacje na temat tego wyspiarskiego kraju. Usłyszeliśmy tam piękne wykonanie piosenki pt.: „Lemon Tree” w wykonaniu Niny Matyji oraz Mileny Błajdy, a następnie obejrzeliśmy scenkę na dworcu kolejowym ukazującą jak ważna jest znajomość języka angielskiego podróżując po innych krajach. Zaskoczyły nas również ciekawostki na temat zwyczajów panujących poza granicami naszego kraju.

Organizatorzy zaangażowali także publiczność do konkursu na temat najbardziej znanych zabytków na świecie. Kolejnym przystankiem w naszej wycieczce po Europie były Niemcy. Uczniowie przedstawili nam szereg informacji na temat ludności, powierzchni, waluty itp. Kulminacyjnym momentem naszej wizyty w tym kraju był pokaz mody znanych osobistości jak Claudia Schiffer, Simon Ammann czy Steffi Graf. Na zakończenie wysłuchaliśmy wyjątkowych pozdrowień dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły, nagranych specjalnie dla nas w kilku językach europejskich z różnych zakątków świata: Włoch, Anglii, Francji czy Stanów Zjednoczonych. Całość zwieńczył popularny taniec „belgijka” zatańczony przez wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Nad przebiegiem obchodów Dnia Języków Obcych czuwaly p. Agata Bżdżoła i p. Małgorzata Lis - Nakonieczna.

Fot. Adam Drzystek

• Dzień głośnego czytania u ,,Podróżników"📖👨‍👩‍👧‍👦

• 29 września  grupa "Podróżnicy” obchodziła  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dzień ten był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, baśni, opowiadań i wierszy.  Na tę uroczystość zaprosiliśmy do szkoły mamę Hani p. Joannę Hala, która przeczytała  znaną  i bardzo lubianą przez dzieci baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”.

W akcję głośnego czytania włączyła się również pani Małgosia zabierając przedszkolaków  w krainę wierszy Jana Brzechwy i JulianaTuwima.

Dzieci świetnie sprawdziły się w roli słuchaczy. Następnie przyszedł czas na rozmowy, rozwiązywanie zagadek z tytułami bajek i wierszyków i wykonywanie ilustracji do wysłuchanych utworów. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Jest to wspaniała forma wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem.

Fot. Janina Majcher

• Ogłoszenie💃🕺

• Już od jutra ruszają zajęcia taneczne💃🕺 prowadzone przez instruktorów z Podkarpackiego Centrum Tańca

START ➡️03.10.2023r. 😀

• Super chłopcy z klasy III

• SUPER CHŁOPCY Z KLASY III

Z okazji tego dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy najlepszego!

Humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego!

życzy wychowawczyni i koleżanki:

Lenka, Emilka, Maja, Alesja, Natalia, Dominika

fot. Jolanta Marchwiany