• Zmiany na Orliku !

• W ostatniej chwili na naszym Orliku nastąpiły zmiany. Witamy p. Wacława Cwynara, który uzupełnił skład animatorów na 2023. W związku z tym zmienił sie tez nieco harmonogram godzin otwarcia Orlika. Szczegóły na zdjęciu. Zapraszamy do aktywności ruchowej na naszych boiskach.

• Obchody DBI w klasie IV

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu#dbi2023🌐 w klasie czwartej zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce bezpieczeństwa w sieci. W czasie zajęć uczniowie poznali nie tylko pozytywne ale również negatywne aspekty płynące z użytkowania Internetu.

Kolejnym działaniem naszych uczniów w ramach obchodów DBI było stworzenie plakatu nawiązującego do zasad bezpieczeństwa w sieci.Zajęcia miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu👏.

Fot. Adam Drzystek

• "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" - lekcja DBI w kl. I i II

• W dniu 3 marca 2023r. w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie kl. I i II wzięli udział w lekcji online „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.
            W I części obejrzeli prezentację nagranego spektaklu. W II części aktywnie uczestniczyli w interaktywnym spotkaniu na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem. Udzielali odpowiedzi na postawione przez bohaterów pytania.
            Celem przeprowadzonych zajęć, było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z uzależnienia od Internetu.
            Dzięki dzisiejszym zajęciom uczniowie będą rozsądniej korzystać z nowoczesnych technologii komputerowych.

Fot. M. Sroka i J. Marchwiany

• My jesteśmy muzykanci, konszabelanci …

• W minionym tygodniu grupa Podróżników miała okazję przenieść się do świata muzyki🎶. Sala przedszkolna zmieniła się w wielką scenę, na której dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne🥁🎹. Do nauki rytmu, melodii i harmonii wykorzystaliśmy kolorowe „bum bum” rurki.  Połączyliśmy też ekspresję muzyczną z plastyczną.

Fot. Ewelina Babiarz

• „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” - lekcja DBI w kl.4

• Dn. 2 marca 2023r. , w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu #dbi2023 uczniowie kl. 4 wzięli udział w lekcji online „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”W pierwszej części wydarzenia obejrzeli online spektakl, a w drugiej - spotkali się z tytułowymi bohaterami: Plikiem i Folderem. Podczas tego spotkania dowiedzieli się o cyberzagrożeniach, o tym jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci, jak mogą pomóc osobom uzależnionym od Internetu, a przede wszystkim jak właściwie korzystać z zasobów internetowych.

Fot. Bogusława Kostka

• "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

• Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W ramach realizacji programu grupa Bystrzaków uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na temat żywności ekologicznej i zasad zdrowego odżywiania🥕🥦🍏. Dzieci obejrzały film "Skąd się biorą produkty ekologiczne?", prowadzone były rozmowy, obserwacje, doświadczenia. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, którą zaprezentowała nam pani intendentka. Bawiąc się w kucharzy ulepiliśmy pieczywo z masy solnej🥖🍞, spróbowaliśmy ekologicznego miodu, założyliśmy ekologiczny ogródek. Dzięki zajęciom przedszkolaki dowiedziały się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać higieny.

Fot. Marta Grenda

• Śródroczne stypendia Wójt Gminy Jarosław wręczone...

• „Ludzie przeciętni uważają, że wszystko już wiedzą.

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają”

T.Harv Ekev

1 marca 2023r. w naszych murach gościli Wójt Gminy Jarosław pani Elżbieta Grunt i Dyrektor ZEAS pan Edward Pączka. Tego dnia odbyło się uroczyste  wręczenie  śródrocznych stypendiów naukowych dla najzdolniejszych uczniów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i.

Na wstępie p. Dyrektor Bożena Figiela przywitała serdecznie wszystkich zebranych. Pani Wójt E. Grunt i pan Dyrektor E. Pączka wręczyli stypendystom dyplomy i  gratulowali im, życząc  dalszych sukcesów. Zaproszonym na uroczystość rodzicom nagrodzonych uczniów, Pani Wójt wręczyła listy gratulacyjne i złożyła podziękowania za włożony trud wychowawczy.

Śródroczne stypendium Wójta Gminy Jarosław otrzymało 21 uczniów:

• Białogłowska Nadia, Goń Katarzyna, Machała Michał, Malec Miłosz, Misiło Alicja, Młynarska Maria, Pieniążek Milena, Półtorak Lajla – klasa 4
            • Czwałga Alicja, Matyja Nina, Ryszawa Michał  – klasa 5
            • Burat Kamil, Chmura Radosław, Stadnik Karol – klasa 6a
            • Błajda Milena, Neścior Liliana, Myłek Marcin – klasa 6b
            • Florek Szymon, Olejarka Malwina, Perykasza Martyna, Zielińska Katarzyna – klasa 8a

Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów👏.

Fot. Artur Bżdżoła

• "Chciałbym być matematykiem!"🟩🟡🔺

• "Chciałbym być matematykiem!" - taki temat realizowaliśmy w grupie Tropicieli w minionym tygodniu. Przedszkolaki brały udział w zabawach, dzięki którym rozwijały swoje kompetencje matematyczne. Dzieci m.in. przeliczały przedmioty, klasyfikowały, rozpoznawały figury geometryczne🔺🟡🟩 i tworzyły z nich obrazki. Wykonały domki z kartonowych pudełek, a przy okazji utrwalały pojęcia "wysoki - niski". Czas wypełniały nam także wesołe zabawy ruchowe🤸🤾🏃‍♂️🧎‍♀️.

Fot. Bożena Parobi