• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek 17 listopada 2023r. obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W tym dniu wszyscy uczniowie klas I-VIII od najmłodszych do najstarszych utrwalali tabliczkę mnożenia w przyjemny i przyjazny sposób – w formie gier i zabaw. Na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach utrwalających tabliczkę mnożenia: Tabliczka szczęścia, statki, tabliczka mnożenia z packami na muchy i ze skakanką, "Ja mam, kto ma”, tabliczka mnożenia na czas, tabliczkowa kolorowanka – pokoloruj wg szyfru i kolorowe sowy (logo obchodów), do gier i zabaw zostały również wykorzystane karty Grabowskiego.

            Na korytarzu przy wejściu do szkoły, znajomość tabliczki mnożenia u uczniów, rodziców i nauczycieli sprawdzała specjalna Komisja Egzaminacyjna złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Natomiast podczas długiej przerwy został rozstrzygnięty konkurs na „Króla/Królową skakanki”. Zadanie konkursowe polegało na jak najdłuższym skakaniu przez skakankę, jednocześnie podając wyniki do działań z tabliczki mnożenia. W tych zmaganiach I miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Michał Ryszawa kl. VI oraz Michał Machała kl. V - którym serdecznie gratulujemy.

            Dziękujemy za udostępnione materiały - #karty Grabowskiego, #KrólowaMatma, #Przestrzeń Pozytywnej Edukacji.

            Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zorganizowali nauczyciele: p. Anna Janusz, p. Maria Sroka, p. Jolanta Marchwiany, p. Ewa Świst, p. Magdalena Szuflita, p. Monika Błajda, p. Beata Stęchły, p. Wiesław Mroczka, p. Adam Drzystek oraz Samorząd Uczniowski.

            Wideo: Monika Błajda

          • Nocleg w szkole klasy VI - 17.11.2023

          • Poniżej relacja z wydarzenia przygotowana przez szóstoklasistki :-)

            Z 16 na 17 listopada nocowaliśmy w szkole. Zaczęliśmy od zbiórki o godzinie 17: 30. Po zbiórce były aktywne zabawy m.in. koszykówka, piłka nożna oraz zabawa w berka. Chwilę później  było  karaoke, w którym cała klasa brała udział. Po zabawie przyszedł czas  na kolację. Chwilę po przepysznym jedzonku zaczęliśmy  podchody przygotowane przez: Ninę, Alę, Nikolę i Zosię. Cała klasa świetnie się bawiła przy rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. Zmęczeni i szczęśliwi przebraliśmy się w piżamy i wtedy zaczęła się  długo wyczekiwana bitwa na poduszki, którą wygrały dziewczyny. Po bitwie zrobiliśmy krótką dyskotekę. Chwilę później obejrzeliśmy film i poszliśmy spać. Rano pan Krasicki obudził nas wojskową pobudką po czym wstaliśmy i przygotowaliśmy się do pójścia na przepyszne śniadanie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, a szczególnie panu Damianowi Czwałdze za przetrwanie z nami nocy.

            Autorki: Nina Matyja i Zofia Makara ;-)

            fot. Janusz Krasicki 

          • Szkolne Przygody Gangu Mocniaków w klasie I

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali  się w edukacyjną inicjatywę Biedronki skierowaną do dzieci, która wspiera ich rozwój i pomaga wypracować właściwe nawyki żywieniowe, które zaowocują w dorosłym życiu. Do udziału w programie  „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”  przystąpili także  uczniowie klasy I.

            Na pierwsze  zorganizowane zajęcia zaproszono babcię Antosia, która opowiadała o historii wypieków  chleba w dawnych czasach. Następnie w pracowni #Laboratoriów Przyszłości piekliśmy razem chleb🍞z ciasta przygotowanego według historycznej receptury. W trakcie pieczenia uczniowie zadawali pytania związane z procesem przygotowania ciasta, używanymi dawniej naczyniami i sposobem pieczenia w piecach opalanych drewnem. Następnie po wychłodzeniu kosztowaliśmy pysznego pieczywa, które wszystkim smakowało. Na koniec podziękowaliśmy babci za udział w zajęciach i zaprosiliśmy na kolejne spotkanie.

            Fot. Wiesław Mroczka

          • Zdrowo jem, więcej wiem! -  klasa I

          • Wczoraj uczniowie klasy I realizowali jedno z pierwszych  zadań programu mającego na celu motywowanie dzieci do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych będących  podstawą edukacji żywieniowej. Najpierw zapoznali się z piramidą zdrowia podczas zajęć w klasie, a potem udali się na zajęcie w pracowni Laboratoria Przyszłości gdzie przygotowywali śniadaniowe kanapki🥪 z użyciem zdrowych produktów. Wykorzystywali do ich wykonania  nabiał, warzywa🫑🍅🥒 i zdrowe pieczywo🍞

            Przygotowane tak śniadanie bardzo im smakowało i byli bardzo zadowolenia z efektów swojej pracy. Przed nimi kolejne wyzwania, o których będziemy informowali👏

            Fot. Wiesław Mroczka

          • Szkolne drzewko życzliwości

          • Nasze Szkolne Drzewko Życzliwości pięknie rośnie! Dziękujemy za tak wiele życzliwych słów wpisanych na symbolicznych dłoniach😘

            To niezwykle ważne, aby umieć powiedzieć komuś coś miłego, nie oczekując niczego w zamian!

            Już niedługo podsumowanie naszego tygodnia.

            Chcielibyśmy, aby 21 listopada królował w naszej szkole kolor żółty😀

            Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

            Fot. M.Błajda

          • "Zdrowo i kolorowo" w klasie II - 15.11.2023

          • Uczniowie klasy II w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków" poznawali zasady zbilansowanej diety i urozmaiconego odżywiania. Popisali się umiejętnościami kulinarnymi👩‍🍳👨‍🍳 - robili smaczne i wesołe kanapki🥪, owocowe koreczki oraz kolorowe surówki i sałaki🥗.  Podczas degustacji doszli do wniosku, że ich codzienna dieta będzie zawierać produkty zbilansowane. 

            Fot. Maria Sroka, Ewelina Babiarz

          • Zabawa andrzejkowa klas 0-3

          • Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza klasy 0 – 3 na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ, której motywem przewodnim są "Postacie z bajek”. Wykażcie się pomysłowością i zaprezentujcie na balu wspaniałe stroje! Czekamy na Was 30 listopada 2023r.

            Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą, Beatą Stęchły.

          • Zabawa andrzejkowa klas 4-8

          • Masz swojego idola? Ktoś znany mocno Cię inspiruje? Przebierz się za tą postać i zaprezentuj podczas ZABAWY ANDRZEJKOWEJ dla klas 4-8. Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy! Będzie dużo tańca i świetnej muzyki. Widzimy się już niedługo!

            Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą, Beatą Stęchły.

             

          • Konkurs "Najpiękniejsza świąteczna dekoracja sali lekcyjnej"

          • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na "NAJPIĘKNIEJSZĄ ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ SALI LEKCYJNEJ". Liczymy na Wasze pomysły, kreatywność, wyobraźnię i pomysłowość. Stwórzcie w swoich salach magiczny świąteczny klimat. Na wykonanie zadania macie czas do 12 grudnia 2023r.

            Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły (link pod postem).

            Dla zwycięzców przewidziane są wspaniałe nagrody! 🏆

            Koordynatorzy konkursu: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą, Beatą Stęchły. 

          • "Dziady" i stacje zadaniowe

          • Fantastycznym pomysłem na podsumowanie lektury są stacje zadaniowe. To niewątpliwie jedna z ciekawszych metod aktywizujących, polegająca na zmienności zadań oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Uczniowie klas 7 podczas lekcji języka polskiego z Panią Magdaleną Szuflitą w ten sposób zakończyli omawianie kolejnej lektury obowiązkowej.

            Fot. M.Szuflita

          • Matematyka w kadrze

          • Uczniowie naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka”, mieli możliwość wykazania się kreatywnością i talentem realizując kolejne zadanie z modułu V  pt. „Zatrzymane w kadrze” – konkurs fotograficzny uwieczniający matematykę podczas spaceru.

            Wszystkim młodym fotografom  gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań👏

            "Matematyka w kadrze"- oprac. Adam Drzystek, czas trwania 00:00:46, 9,42MB mp4

          • Gwiazdka dla zwierzaka🐶😺

          • Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza ogłasza już po raz kolejny zbiórkę pod hasłem ,,Gwiazdka dla zwierzaka”  na rzecz Schroniska w Orzechowcach.

            W tym okresie przedświątecznym pamiętajmy o tym,  że są wśród nas istoty, które nie są w stanie bezpośrednio zwrócić się o pomoc - ZWIERZĘTA.

            Każda rzecz przyniesiona przez Was, nawet w niewielkiej ilości, będzie pomocą dla pracowników schroniska przy opiece nad zwierzętami.

            W ramach zbiórki prosimy o przynoszenie takich darów jak: sucha karma dla kotów i psów, konserwy dla kotów i psów, posłania, zabawki, smycze, obroże.

            W tym tygodniu życzliwości pamiętajmy, że nawet najmniejszy gest dobroci jest niezwykle ważny i może sprawić komuś radość😘

            Koordynatorzy akcji:
            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą, Beatą Stęchły.
            Szkolny Klub Wolontariusza: Katarzyna Grzesik – Biały, Ewa Świst, Ewelina Babiarz. 

          • Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

          • Dnia 13 listopada w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której przewodnim hasłem była WOLNOŚĆ. Dzięki inscenizacji, którą przedstawili uczniowie klas 7a i 7b, koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.

            Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy walczyli o to, że dzisiaj żyjemy w wolnym nieodległym kraju.

            Na zakończenie przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Figiela, która podsumowała wszystkie działania związane ze świętem niepodległości na terenie naszej szkoły. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom którzy włączyli się w działania, ale też uczniom doceniając ich obywatelską postawę.

            Fot. M.Szuflita, M.Błajda

          • Kampania przeciw przemocy pt. "Po drugie"

          • Dziś w ramach kampanii przeciw przemocy pt. "Po drugie" w 8 klasie odbyła się lekcja na temat "Przemoc w rodzinie" prowadzona przez panią psycholog szkolną Dominikę Perykasza i pedagoga szkolnego Ewę Świst.

            Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat różnych aspektów i przejawów przemocy w rodzinie oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania zagrażających sytuacji. Wykorzystane były różne formy i metody pracy z uczniami.

            Fot. Ewa Świst

          • "Słodkości na Dzień Niepodległości”🧁🧁

          • Za nami kiermasz, podczas którego uczniowie i nauczyciele mogli zakupić słodkości z motywem niepodległościowym. Były pierniczki w wykonaniu naszych uczniów, babeczki, smakowite ciasteczka, deserki i galaretki. Zainteresowanie było ogromne, wszystko wyglądało, pachniało i smakowało niesamowicie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wyrazili chęć pomocy przy kiermaszu. Szczególne podziękowania dla: Pani A. Sołtys, Pani S. Smorąg, Pani M. Ryszawa, Pani A. Myłek, Pani K. Burat, Pani I. Gółka, Pani A. Matyja, Pani M. Sawa, które wspólnie z dziećmi przygotowały wyśmienite słodkości. To dla nas ogromne wsparcie! Raz jeszcze dziękujemy za ten wspaniały czas!

            Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą i Beatą Stęchły.

            "Słodkości na Dzień Niepodległości"- wideorelacja autor Monika Błajda, czas trwania: 00:00:49; 19,5MB mp4.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień🙂

          • W naszej szkole w dniach 14 - 21 listopada, w ramach ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI, przypadającego na 21 listopada, za sprawą Samorządu Uczniowskiego, zorganizowany zostanie tydzień celebrowania tego święta😍 

            Celem naszej akcji jest uwrażliwienie wszystkich osób na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych emocji i empatii. Poprzez różnorodne działania chcemy pokazać uczniom, że warto być życzliwym codziennie, nie tylko od święta.

            Temat życzliwości i tolerancji będzie w tym czasie szczególnie obecny w szkole. Na lekcjach wychowawczych uczniowie zastanowią się, co to znaczy być życzliwym i jak tę życzliwość możemy okazać innym. Wspólnie stworzymy szkolne drzewko życzliwości, które będzie owocem naszych rozmów. Na szkolnym korytarzu przez cały tydzień będzie stać skrzynka na "Życzliwe donosy". Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły będzie miał okazję wysłać miłą wiadomość do innej osoby. To tylko niektóre z działań, które mamy w planie zrealizować. Efekty będziemy prezentować na bieżąco🙂🙂

          • Poznajemy Dolny Śląsk I Czechy 2024 - zapraszamy !

          •                                                         POZNAJEMY DOLNY ŚLĄSK I CZECHY

            WSTĘPNY PLAN WYCIECZKI

            21 – 23 maja 2024 r.

            Dzień pierwszy

            Wyjazd ok. 200  z Wólki Pełkińskiej 

            Przyjazd do Karpacza ok. 9-tej pod wyciąg na Śnieżkę. Wjeżdżamy kolejką pod Śnieżkę. Przejście piesze na szczyt Królowej Karkonoszy. Zejście szlakiem do Karpacza. Zwiedzamy świątynię Wang, spacer po Karpaczu. Ok. 18 – tej Zakwaterowanie, obiadokolacja

             

            Dzień drugi

            8 00  śniadanie. Wyjazd do Czech. Przejazd do podziemi Arado w Kamiennej Górze – zaginionego laboratorium Hitlera  Przejazd do Adrspachu i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miejsc - Skalnego Miasta. Powrót do Karpacza, obiadokolacja, nocleg

             

            Dzień trzeci

            7 00 -  śniadanie przejazd do Wrocławia i zwiedzanie ZOO

            13 00 – płyniemy statkiem do centrum Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzamy Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką + obiad.  Powrót statkiem bądź tramwajem pod ZOO.

            19 00  - wyjazd do Wólki Pełkińskiej. Planowany powrót ok. 3 00

            Szacowane wstępne koszty: przy grupie 50 osobowej to 770 zł. Dokładne ustalimy jak będzie wiadomo ile osób jest chętnych i jak się będą kształtować ceny z początkiem 2024

            Zapisy: wypełniamy deklarację i wpłacamy zadatek w wysokości 200 złotych. Termin: do końca 2023 r.

          • Obchody Dnia Niepodległości - 11.11.2023

          • 11 listopada nasza szkoła włączyła się do uroczystych obchodów Dnia Niepodległości w parafii. Za sprawą naszego proboszcza księdza Roberta Drążka odbyła się uroczysta Msza święta za Ojczyznę na której obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły. Po zakończeniu Eucharystii wspólnie rozpoczęliśmy Marsz Niepodległościowy pod pomnik bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy którym modliliśmy się w intencji Ojczyzny i za poległych w walce o niepodległość.

            Dzisiejsze obchody to niezwykle wyjątkowy i ważny czas dla każdego Polaka. Było uroczyście, pięknie i biało – czerwono. Dziękujemy wszystkim obecnym uczniom i rodzicom.

            Wideo: Monika Błajda

            Obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę - wideo M. Błajda, czas trwania 00:01:46, 16,9MB mp4

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej
      • zspwp@op.pl dla Szkoły Podstawowej przedszkole@zsppelkinska.pl dla Przedszkola Publiczn
      • 509 758 709 Szkoła Podstawowa 509 762 368 Przedszkole
      • Wólka Pełkińska 137B 37-511 Wólka Pełkińska Poland
      • Anna Janusz
    • Logowanie