Drodzy Uczniowie!!!
Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w akcji świątecznej🧑🎄
Szczegóły na plakacie⬇️⬇️⬇️
Drodzy Uczniowie!!!
Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w akcji świątecznej🧑🎄
Szczegóły na plakacie⬇️⬇️⬇️
24 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia”.Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka🧸 Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci razem z misiami bawiły się do znanych misiowych przebojów, oglądały książeczki o misiach, słuchały fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt. ,,Miś Uszatek”, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, karmiły głodne misie irozwiązywały zagadki.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu😃 i świetnej zabawy.
Fot. A.Hala, M. Grenda, B.Parobi, J. Majcher
25 listopada przypada corocznie Dzień Pluszowego Misia🧸
Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 roku powstała maskotka Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
Zobaczcie sami jakie pluszaki przynieśli dzisiaj do szkoły nasi uczniowie😍 Było dużo radości i dobrej zabawy😃
Dzień pluszowego misia w naszej szkole - oprac. Monika Błajda; czas trwania: 00:01:12;18,1MB; mp4
Zgodnie z tematyką tygodnia przedszkolaki z grupy Podróżnicy poszerzały swoją wiedzę na temat wybranych urządzeń codziennego użytku i bezpiecznego korzystania z nich. Poznawały dawne przedmioty i urządzenia gospodarstwa domowego i porównywały je z nowoczesnym sprzętem elektrycznym.
Podczas zabawy sześciolatki dzieliły urządzenia elektryczne na "te, które ułatwiają dbanie o czystość, te które pomagają w przygotowywaniu posiłków oraz te, które umilają czas wolny dzieciom i dorosłym”.
Z wielkim zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, który ukazywał bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Pod czułym okiem mamy Zuzi obserwowały pracę sokowirówki i przygotowały pyszny sok owocowy🧃🍎🍐. Sześciolatki wykonały również piękne prace tematyczne, które zdobią naszą salę👏
Fot. Janina Majcher
24 listopada swoje święto w naszej szkole będą obchodzić pluszaki😀 Najmilsza, najsłodsza zabawka i najlepszy przyjaciel nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Zabierz w tym dniu swoją ulubioną maskotkę, niech towarzyszy Ci podczas lekcji i przerw 🧸
W tym tygodniu podczas zajęć w grupie Bystrzaków poznawaliśmy różne urządzenia elektryczne. Dowiedzieliśmy się jak działają i do czego służą. Rozmawialiśmy też na temat zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z tych urządzeń. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Pralka". Na koniec zajęć zrobiliśmy pyszne tosty za pomocą opiekacza, które szybko znikały z talerzyków👏
Fot. Marta Grenda
Skrzynka ŻYCZLIWYCH DONOSÓW opróżniona! Kartki dostarczone adresatom.
Projekt podsumowaliśmy filmem do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!
W ciągu tego tygodnia szczególną uwagę zwracaliśmy na życzliwe gesty, słowa i uczynki. Rozgrzani tygodniową MOCĄ SERDECZNOŚCI❤️ mamy nadzieję, że te dobre praktyki staną się naszą codziennością!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w naszym życzliwym projekcie!
NIECH MOC SERDECZNOŚCI BĘDZIE ZAWSZE Z NAMI!
Koordynatorzy akcji: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Moniką Błajdą, Magdaleną Szuflitą i Beatą Stęchły.
Wideorelacja: Monika Błajda, link poniżej⬇️
22 listopada w Pełkiniach odbyły się gminne eliminacje w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców naszej gminy. W obu kategoriach udział wzięło po sześć drużyn. Nasi chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta zostały sklasyfikowane na IV pozycji. Szkołę reprezentowali: Natalia Bąk, Liliana Neścior, Filip Szczotka i Miłosz Pietluch.
Gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za reprezentowanie szkoły👏Triumfatorom zawodów (dziewczęta i chłopcy z Tuczemp) życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
21 listopada 2023r. odbył się Wojewódzki Konkurs Patriotyczny "Dla Ciebie Polsko" edycja IV, zorganizowany z okazji Święta Niepodległości przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Aleksandra Fredry w Surochowie pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Jarosław.
Naszą szkołę reprezentowały:
🔹konkurs recytatorski poezji patriotycznej, kategoria wiekowa kl. IV-VI - uczennice Zosia Makara i Nina Matyja;
🔹konkurs plastyczny pt. „Moja Ojczyzna malowana kolorami”, kategoria wiekowa kl. I-III - uczennice Alicja Stopa i Zuzanna Górska.
Zosia i Nina pięknie i przejmująco wygłosiły wiersze pt. "W moim domu" Jonasza Kofty oraz "Ta co nie zginęła" Edwarda Słońskiego.
Miło nam poinformować, że w swoich kategoriach Alicja i Zosia zajęły III miejsce🏆
Gratulujemy naszym dziewczynom zaangażowania w przygotowaniach do konkursu i dumnego reprezentowania naszej szkoły👏
Życzymy im dalszych sukcesów!!!
Gratulacje składamy r
Fot. B. Stęchły
Dzieci z grupy "Tropicieli" wiedzą jak dbać o swoje zdrowie. Przypomniały sobie jak duże znaczenie ma ruch🏃♂️🏃♀️, gimnastyka🤸🤸♂️ i pobyt na świeżym powietrzu. Utrwaliły wiedzę na temat piramidy zdrowia oraz wykonały plakat. Klasyfikowały produkty ze względu na kryterium: zdrowe – niezdrowe. Pod koniec tygodnia odwiedziły pobliską aptekę💊🏥 Nie zabrakło zabaw, wierszy i piosenek o tematyce zdrowotnej.
Fot. Alina Hala, Joanna Perykasza
W ramach Ogólnopolskiego projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny wszyscy równi"💛 nasi uczniowie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Na korytarzu powstała gazetka tematyczna oraz drzewo tolerancji i życzliwości. Każdy z uczniów napisał czym dla niego jest tolerancja i bycie życzliwym. W klasach 5 i 7a odbyły się pogadanki na temat tolerancji i jej wartości w naszym życiu.
Fot. E. Świst
W zajęciach profilaktycznych prowadzonych w ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" biorą udział również Nasze Przedszkolaki. W ubiegłym tygodniu 5-latki z grupy "Bystrzaki" uczestniczyły w lekcji z psycholog szkolną p. Dominiką Perykasza. Dzięki bajce edukacyjnej pt. "Gadki z psem" oraz różnorodnym ćwiczeniom dowiedziały się jak rozpoznawać zagrażające sytuacje, stawiać granice oraz reagować na przejawy przemocy.
Fot. D.Perykasza
Przedszkolaki z grupy „Odkrywców”, aktywnie uczestniczyły w ciągu ostatnich dni w zajęciach pt.: "Zdrowie naszym skarbem”. Dowiedziały się z nich jak dbać o zdrowie, jak ważny jest ruch🏃♀️🏃♂️, zdrowe odżywianie🥗 i dbanie o czystość🫧🧽. Przedszkolna sala zamieniła się również w przychodnię, gdzie w rolę lekarzy🩺 wcieliły się dzieci, a pacjentami zostały misie🧸 i lalki🪆
Fot. Ewa Gmyrek-Siara
W piątek 17 listopada 2023r. obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu wszyscy uczniowie klas I-VIII od najmłodszych do najstarszych utrwalali tabliczkę mnożenia w przyjemny i przyjazny sposób – w formie gier i zabaw. Na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach utrwalających tabliczkę mnożenia: Tabliczka szczęścia, statki, tabliczka mnożenia z packami na muchy i ze skakanką, "Ja mam, kto ma”, tabliczka mnożenia na czas, tabliczkowa kolorowanka – pokoloruj wg szyfru i kolorowe sowy (logo obchodów), do gier i zabaw zostały również wykorzystane karty Grabowskiego.
Na korytarzu przy wejściu do szkoły, znajomość tabliczki mnożenia u uczniów, rodziców i nauczycieli sprawdzała specjalna Komisja Egzaminacyjna złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Natomiast podczas długiej przerwy został rozstrzygnięty konkurs na „Króla/Królową skakanki”. Zadanie konkursowe polegało na jak najdłuższym skakaniu przez skakankę, jednocześnie podając wyniki do działań z tabliczki mnożenia. W tych zmaganiach I miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Michał Ryszawa kl. VI oraz Michał Machała kl. V - którym serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy za udostępnione materiały - #karty Grabowskiego, #KrólowaMatma, #Przestrzeń Pozytywnej Edukacji.
Obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zorganizowali nauczyciele: p. Anna Janusz, p. Maria Sroka, p. Jolanta Marchwiany, p. Ewa Świst, p. Magdalena Szuflita, p. Monika Błajda, p. Beata Stęchły, p. Wiesław Mroczka, p. Adam Drzystek oraz Samorząd Uczniowski.
Wideo: Monika Błajda
Poniżej relacja z wydarzenia przygotowana przez szóstoklasistki :-)
Z 16 na 17 listopada nocowaliśmy w szkole. Zaczęliśmy od zbiórki o godzinie 17: 30. Po zbiórce były aktywne zabawy m.in. koszykówka, piłka nożna oraz zabawa w berka. Chwilę później było karaoke, w którym cała klasa brała udział. Po zabawie przyszedł czas na kolację. Chwilę po przepysznym jedzonku zaczęliśmy podchody przygotowane przez: Ninę, Alę, Nikolę i Zosię. Cała klasa świetnie się bawiła przy rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. Zmęczeni i szczęśliwi przebraliśmy się w piżamy i wtedy zaczęła się długo wyczekiwana bitwa na poduszki, którą wygrały dziewczyny. Po bitwie zrobiliśmy krótką dyskotekę. Chwilę później obejrzeliśmy film i poszliśmy spać. Rano pan Krasicki obudził nas wojskową pobudką po czym wstaliśmy i przygotowaliśmy się do pójścia na przepyszne śniadanie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, a szczególnie panu Damianowi Czwałdze za przetrwanie z nami nocy.
Autorki: Nina Matyja i Zofia Makara ;-)
fot. Janusz Krasicki
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w edukacyjną inicjatywę Biedronki skierowaną do dzieci, która wspiera ich rozwój i pomaga wypracować właściwe nawyki żywieniowe, które zaowocują w dorosłym życiu. Do udziału w programie „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” przystąpili także uczniowie klasy I.
Na pierwsze zorganizowane zajęcia zaproszono babcię Antosia, która opowiadała o historii wypieków chleba w dawnych czasach. Następnie w pracowni #Laboratoriów Przyszłości piekliśmy razem chleb🍞z ciasta przygotowanego według historycznej receptury. W trakcie pieczenia uczniowie zadawali pytania związane z procesem przygotowania ciasta, używanymi dawniej naczyniami i sposobem pieczenia w piecach opalanych drewnem. Następnie po wychłodzeniu kosztowaliśmy pysznego pieczywa, które wszystkim smakowało. Na koniec podziękowaliśmy babci za udział w zajęciach i zaprosiliśmy na kolejne spotkanie.
Fot. Wiesław Mroczka
Wczoraj uczniowie klasy I realizowali jedno z pierwszych zadań programu mającego na celu motywowanie dzieci do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych będących podstawą edukacji żywieniowej. Najpierw zapoznali się z piramidą zdrowia podczas zajęć w klasie, a potem udali się na zajęcie w pracowni Laboratoria Przyszłości gdzie przygotowywali śniadaniowe kanapki🥪 z użyciem zdrowych produktów. Wykorzystywali do ich wykonania nabiał, warzywa🫑🍅🥒 i zdrowe pieczywo🍞
Przygotowane tak śniadanie bardzo im smakowało i byli bardzo zadowolenia z efektów swojej pracy. Przed nimi kolejne wyzwania, o których będziemy informowali👏
Fot. Wiesław Mroczka
Nasze Szkolne Drzewko Życzliwości pięknie rośnie! Dziękujemy za tak wiele życzliwych słów wpisanych na symbolicznych dłoniach😘
To niezwykle ważne, aby umieć powiedzieć komuś coś miłego, nie oczekując niczego w zamian!
Już niedługo podsumowanie naszego tygodnia.
Chcielibyśmy, aby 21 listopada królował w naszej szkole kolor żółty😀
Koordynatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
Fot. M.Błajda
Uczniowie klasy II w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków" poznawali zasady zbilansowanej diety i urozmaiconego odżywiania. Popisali się umiejętnościami kulinarnymi👩🍳👨🍳 - robili smaczne i wesołe kanapki🥪, owocowe koreczki oraz kolorowe surówki i sałaki🥗. Podczas degustacji doszli do wniosku, że ich codzienna dieta będzie zawierać produkty zbilansowane.
Fot. Maria Sroka, Ewelina Babiarz
Powered by aSc EduPage